Finlandiya’dan Takip Etmeniz Gereken 8 Instagram Hesabı

0
547
görüntülenme

Finlandiya hakkında çok meraklıysanız ve Finlandiya’ya dair farklı ve güzel fotoğraflar görmek istiyorsanız, Instagram üzerinde takip edebileceğiniz bu listedeki isimler için bir başlangıç olabilir.

1. KONSTA PUNKKA

Konsta Punkka, Helsinki’de yaşayan ve 1 milyonun üstünde Instagram takipçisiyle Finlandiya’nın dünya çapında belki de en meşhur fotoğrafçılarından bir tanesi ve listenin en başında yer alıyor. Kendisini sincaplara fısıldayan adam olarak tanımlayan Konsta, aynı zamanda çok farklı vahşi yaşam fotoğrafları da çekiyor. Buna ek olarak harika durağan manzara fotoğrafları da mevcut.

~ Floating sauna in the remote wilderness.

A post shared by Konsta Punkka (@kpunkka) on

~ Perfect winter camouflage ❄️

A post shared by Konsta Punkka (@kpunkka) on

2. JUUSOHD

Juuso Hämäläinen doğanın büyüsünü takipçileriyle paylaştığını iddia ediyor ve kendisinin fotoğraf düzenleme numaralarını insanlara öğretmek istiyor. 226 bin takipçisiyle oldukça büyük bir kitleye Finlandiya ve çevresindeki ülkelerden fotoğraflarını düzenli paylaşıyor. Kendisinin fotoğraflarında çok fazla oynanmış olmasına rağmen kendinizi büyülü bir gezegende buluyorsunuz, pembe tonlarını oldukça fazla kullanıyor.

https://www.instagram.com/p/BL9MiVRAAX9/?taken-by=juusohd

Icy Night ❄️

A post shared by Juuso Hämäläinen (@juusohd) on

https://www.instagram.com/p/BYymm86huL1/?taken-by=juusohd

3. DANIEL TAIPALE

Maceraperest bir fotoğrafçı olan Daniel Taipale de Finlandiya ve çevresindeki seyahatlerinden muazzam fotoğraflar paylaşıyor. Kendisi doğayı ve maceracı aktiviteleri sevdiği gibi, fotoğraflarında kendinizi Faroe Adaları gibi alışılmadık yerlerde de bulabilirsiniz. Kendisinin şimdilik 199 bin takipçisi var.

Road to the Winter Wonderland!

A post shared by Daniel Taipale (@dansmoe) on

Inviting roads of the north! Who wouldn’t wanna do a road trip there!

A post shared by Daniel Taipale (@dansmoe) on

The quiet fjord.

A post shared by Daniel Taipale (@dansmoe) on

4. TEPPO TIRKKONEN

Teppo Tirkkonen ise 150 bin takipçisine adeta İskandinav sadeliği ve basitliğini yansıtan fotoğraflarını paylaşıyor. Fotoğraflarında farklı bir sanatsal havayı hissediyorsunuz.

I love how fog strips off all the unnecessary from the scene. #vscofilm

A post shared by Teppo Tirkkonen (@teppotirkkonen) on

5. JOONAS LINKOLA

100 bin civarındaki takipçi sayısının yanında harika sponsorlu çalışmaları olan ve genç yaşına rağmen kendi öğrendiği fotoğraf hobisini farklı bir seviyeye taşımış bir isim Joonas Linkola. Kendisi doğada vakit geçirmeyi ve doğa aktivitelerinde bulunmayı çok seviyor. Benim en çok sevdiğim yanı benim gibi çok yönlü olması ve kano, kayak, kamp vs. gibi birçok farklı alandaki içeriği çok iyi birbirine harmanlaması. Ayrıca kabin ve benzeri iç ortam fotoğraflarında da yaşadığı ortama kendini hayran bırakan bir isim. Karizmatik tarzı ve gülümsemesiyle de insanlara bir sıcaklık veren nadir birkaç Fin’den biri olduğunu söyleyerek kesinlikle takip etmenizi öneririm.

https://www.instagram.com/p/BPuwY9EDuNu/?taken-by=joonaslinkola

6. SOSSELI

Ossi Saarinen, 21 yaşına rağmen kendi başına öğrendiği fotoğraf işinde son dönemde Instagram içersinde Finlandiya ve dünyada oldukça dikkat çeken fotoğraflara imza atarak oldukça hızlı bir şekilde takipçi sayısını artırdı ve artırmaya devam ediyor. Vahşi yaşam ve hayvan fotoğrafları konusunda özel bir ilgi ve yeteneği olduğu belli.

https://www.instagram.com/p/BcFo0NclHmQ/?taken-by=soosseli

https://www.instagram.com/p/Bat-1vMFhpb/?taken-by=soosseli

7. JULIA KIVELA

Julia belki de bu listede yer alan tek yabancı olsa da Finlandiya’da uzun süredir yaşamış olduğu için bir Fin gibi veya belki daha da iyi şekilde Fin doğasını ve yaşamını yansıtan güzel fotoğraflara sahip. 70 bin civarında bir takipçi kitlesi var ve Finlandiya dışındaki seyahatlerinden de bazen fotoğraflar paylaşıyor.

https://www.instagram.com/p/BbKXqCEAZ9P/?taken-by=julia_kivela

https://www.instagram.com/p/BcFbnVRAHIT/?taken-by=julia_kivela

https://www.instagram.com/p/BJQe2noj1sk/?taken-by=julia_kivela

8. KONSTA LINKOLA

Joonas Linkola’nın abisi olan Konsta aslında kardeşinden daha erken fotoğrafa başlamış ve daha fazla sanat alanında ve dünya çapında işler yapan bir fotoğrafçı. 60 bin civarında bir takipçi kitlesiyle kardeşinin gerisinde kalmış gözükse de kendisi sitesinde de görebileceğiniz çok güzel fotoğraf serileri ve projeleri olan bir isim. Özellikle “Avanto” yani buzdaki delik anlamına gelen kış yüzücülüğü üzerine olan seri benim için oldukça ilgi çekiciydi. Kardeşiyle beraber birçok macera ve seyahate çıkıyor.

https://www.instagram.com/p/BWCPnDgh_TR/?taken-by=konstalinkola

BONUS:

Listenin sonuna gelmiş olsak da, takip etmeniz gereken bir hesap daha olduğunu hatırlatmak isterim! Kim mi dersiniz? Tabii ki de ben 🙂 Benim hesabımda da Finlandiya ve Kuzey Avrupa/Nordik ülkelerindeki seyahatlerimden, Finlandiya’daki yaşamımdan farklı farklı alanlarda fotoğraflar bulabilir ve bilgiler edinebilirsiniz. Kuzey ışıkları, kış ve sonbahar manzaraları, şehir ve yaşamdan fotoğraflar gibi hoşunuza gideceğini düşündüğüm fotoğraflarımı bir kontrol edip, beni takibe almanızı tavsiye ederim. Sizlerin vereceği bu destekle ben de kendimi daha çok geliştirmeye motive olup belki bir gün bu saydığım fotoğrafçılar seviyesine gelebilirim.

Lapland is calling!

A post shared by Finlandiya Rehberim (@finlandiyarehberim) on

Bu listenin dışında bildiğiniz, tavsiye edebileceğiniz hesaplar varsa yorumda bulunmayı unutmayınız! Daha sonrasında bir başka liste daha yayınlayacağım fakat bu yeterince uzun oldu diye 8 fotoğrafçıyla kısıtlamaya karar verdim bu seferlik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi girin

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.